De wereld in kinderboeken WIN

De wereld in kinderboeken is een heel fijn geschreven en praktisch boek over kinderboeken bij alle vakken van de basisschool. Ook als je al regelmatig boeken inzet bij verschillende vakken, kom je nog allerlei boeken tegen die je nog niet kent. Een handig naslagwerk dus om meer met kinderboeken in de klas te doen! Je kunt het winnen.

Wat vind je in De wereld in kinderboeken?

Waarom kinderboeken inzetten?

Natuurlijk begint het boek met waarom je kinderboeken goed kunt inzetten in de klas, zoals dat lezen zo belangrijk is voor heel veel zaken; kennis opdoen, diep leren, zelf taal produceren, denken over jezelf en anderen en verbanden leggen in je brein. Je leest ook veel informatie over leesmotivatie en hoe je die kunt stimuleren. Je leest ook hoe je rijke teksten kunt kiezen en waar je dan op moet letten.

Werken in thema’s met kinderboeken

Vervolgens komt voor mij het meest interessante deel: hoe je kinderboeken kunt koppelen aan thematisch onderwijsplanning. Hier ben ik zelf veel mee aan de slag en lees ik ook regelmatig over. Wat dit boek dan net dat extraatje geeft, is dat er heel veel boektitels als tips voorbij komen. Zo vind je in deel 2 van het boek per vakgebied en thema allerlei boeken die je kunt inzetten. Zo kun je dit boek zien als een encyclopedie waarbij je zo een lijstje met boeken haalt voor je themaplanning.

Echt superhandig: met de activeringscode in het boek kun je het boek ook digitaal inzien (en dus heel snel iets opzoeken) en zijn er allerlei lijstjes te downloaden met de genoemde boeken. Ben je zo klaar voor je schoolbibliotheek!

Bekijk het boek hier.

De wereld in kinderboeken

Over de makers

Erna van Koeven is hoofddocent aan Hogeschool Windesheim en verbonden aan het lectoraat Onderwijsinnovatie en ICT. Ze blogt regelmatig over geletterdheid en schoolontwikkeling.
Femke Ganzeman werkte jarenlang als leerkracht in het basisonderwijs en is nu actief als leesbevorderaar en oprichter van leesbevorderingindeklas.nl.
Herman Verschuren was hoofdredacteur van Leesgoed en uitgever van vakliteratuur over jeugdliteratuur. Hij is actief als recensent, jurylid en blogger over lezen en schrijven.

Win

Je maakt kans op dit boek. Laat hieronder (op de site) een reactie achter als je mee wilt doen. Woensdag 27 augustus mail ik de winnaar.

Affiliate: Dit artikel bevat affiliate links. Als je iets koopt, ontvangen wij mogelijk een commissie zonder extra kosten voor jou.

Foto van auteur

Maike Douglas-Westland

40 gedachten over “De wereld in kinderboeken WIN”

  1. Wow, als liefhebber van boeken is dit er één die ik graag zou lezen. Juf, moeder en bovenal vrouw verzot op boeken: ik zeg, kom maar door met de tips!

    Beantwoorden
  2. Ooh wat leuk! Ik zag dit boek al ergens langskomen, ben super benieuwd. Lezen is gewoon geweldig en helemaal leuk om daarvoor kinderen te motiveren. Ben heel benieuwd!

    Beantwoorden

Plaats een reactie