Het is een vraag die menig ouder bezighoudt: waar nemen we de kinderen mee naartoe op vakantie? In de eerste jaren van hun leven volstaat een relatief eenvoudige vakantie al. De kleintjes zijn snel tevreden, als ze maar lekker kunnen spelen. Ze beseffen nog niet goed wat vakantie inhoudt en ze zijn sowieso voortdurend bezig de wereld op hun manier te ontdekken. Als ze naar school gaan, wordt het een ander verhaal. Dan gaan ze heel goed beseffen dat ze af en toe vrij zijn en horen ze ook van klasgenootjes de reisavonturen.
Naar de camping
Voor de onderbouw van de lagere school is een camping altijd een goed idee. Daar kunnen ze naar hartenlust spelen, nieuwe vrienden maken en misschien ook een andere taal leren, als je bijvoorbeeld naar Duitsland of Frankrijk afreist. Ook een aanrader is het huren van een huisje in de buurt van een pretpark of soortgelijke bestemming. Maak het niet te ingewikkeld, een kinderhand is ook hier gauw gevuld.
Stedentrip
Zijn de kinderen al wat ouder, dan kun je er een meer cultureel getint reisje van maken, bijvoorbeeld in de vorm van een stedentrip. Je kunt dan ook iets verder van huis gaan, bijvoorbeeld naar Madrid. De naam van de Spaanse hoofdstad zal menig kind bekend in de oren klinken, omdat die stad vaak als verblijfplaats van Sinterklaas genoemd wordt. Maar er zijn ook musea die tot de beste ter wereld behoren en je kunt er je kind op relatief korte vliegafstand van Nederland kennis laten maken met een totaal andere cultuur, met andere muziek, andere lekkernijen en natuurlijk ook een andere taal. Bovendien zijn de vliegtickets naar Madrid op KLM zodanig geprijsd dat je er met het hele gezin naartoe kunt gaan zonder dat de kosten al te hoog oplopen. Fijn is bovendien dat je niets te maken hebt met tijdverschillen, dus ook geen last van een jetlag. Bekijk ook eens de vakantie in Nice.
Actief weekje
De categorie pre-pubers maak je het meest blij met een actieve vakantie. Zorgt dus dat je voor een bestemming kiest waar veel te doen is, zoals een nachtelijke speurtocht, sportieve activiteiten of een kampvuur maken. Houd er bovendien rekening mee dat kinderen zich op die leeftijd steeds zelfstandiger voelen en de behoefte hebben om zich enigszins af te zonderen. Op de camping slapen ze vaak in een eigen tentje, in een hotel willen ze een eigen kamer.
Dit is een #jufmaikead
Afbeelding van Oleksandr Pidvalnyi via Pixabay
