Kerst in de wereld

Ik was zelf nieuwsgierig naar hoe kerst in andere landen gevierd wordt en het leek me een mooie les voor in de klas. De presentatie kun je in alle klassen van de basisschool gebruiken, de verwerking kun je aanpassen voor je eigen klas. Ik ga het ook inzetten in groep 1/2.

Presentatie kerst in de wereld

In de presentatie laat je zien hoe kerst in verschillende landen wordt gevierd. Denk aan landen als België, Duitsland, Noorwegen, Zweden of de Verenigde Staten. Per land zie je herkenbare tradities zien, bijvoorbeeld:

  • Wanneer worden cadeautjes gegeven?
  • Is er een speciale kerstfiguur?
  • Eten mensen iets speciaals?
kerst in de wereld Noorwegen

In de linkjes bij de landen vind je meer informatie voor jezelf over de landen, zodat je iets kunt vertellen over de tradities.

Verwerking kerst over de wereld

Ik laat de leerlingen van groep 1/2 tijdens de presentatie op de wereldkaart meekleuren over welk land we het hebben.

Met het Venn-diagram kun je de leerlingen verschillen en overeenkomsten met de landen opschrijven en/of tekenen. Je kunt dit zo veel gebruiken als je wilt, voor alle landen los of de landen bij elkaar.

Bij het laatste werkblad kunnen de leerlingen belangrijke tradities per land opschrijven.

verwerking kerst over de wereld
Foto van auteur

Maike Douglas-Westland

Plaats een reactie