Door Sharona. Wil je de kinderen even met een ontspannen opdracht aan het werk zetten, die goed is voor de woordenschat en de spelling? Bied ze dan een woordzoeker aan. Ik maakte vijf woordzoekers groep 4 met wat handige tips voor de ouders.
Woordzoekers groep 4
Onderwerpen
Bij de volgende onderwerpen hebben we een woordzoeker gemaakt:
– Menselijk lichaam
– Lente
– Hulpdiensten
– ei/ij
– au/ou
Bekijk ook de woordzoekers groep 3.
Woordzoekers groep 3/4 digitaal aanbieden
In deze tijden van thuisonderwijs kan het handig zijn om de kinderen de woordzoeker digitaal te laten maken. Doordat we ze als een word document met je delen, kun je ze gemakkelijk in google classroom zetten. Op deze wijze kunnen de kinderen de woorden op de computer inkleuren.
Scheelt weer kopieerkosten en werkdruk! Bekijk ook de woordzoeker bovenbouw.
Bekijk ook de kleuren op code spelling kleurplaten.
Of in pdf: download
Tips voor ouders, hoe bied je een woordzoeker aan?
Samen woorden lezen en bekijken
Voor jullie ligt een pakketje van vijf woordzoekers groep 3/4. Maar hoe bied je deze nu het beste aan je kind aan? Voor sommige kinderen (zeker de jongere) is dit misschien wel een van de eerste woordzoekers die ze gaan ontrafelen.
Start samen eerst eens met het lezen van de woorden die gezocht moeten worden. Sommige woorden zullen nog best pittig zijn, kijk daar samen even naar. Weet je kind ook wat de woorden betekenen? Laat het ze vooral uitleggen, dit is goed voor hun actieve woordenschat. Kennen ze het woord nog niet? Dan kun je het uitleggen en er eventueel een afbeelding op google bij zoeken. Ondersteun je uitleg vooral met plaatjes en filmpjes, hierdoor gaat een woord meer leven.
Eerste woorden zoeken
Leg je kind uit in welke richting je het woord kunt lezen. Dit is van links naar rechts en van boven naar beneden. De letters worden maar 1 keer gebruikt. Kunnen jullie samen al een woord ontdekken?
Woorden kleuren
Wat handig werkt om het overzicht voor de kinderen te houden, is met een paar kleurtjes werken. Iedere keer als er een woord gevonden is geef je dat woord in zijn geheel een kleur. Op die manier is nog duidelijk welke letters er nog zijn en welke woorden je gevonden hebt. Je kunt ze snel terug vinden.
En lukt het jou om de verborgen woorden te ontrafelen? Veel puzzelplezier!
Wil je zelf een woordzoeker doen? Kijk dan op de site van Denksport.


hallo, toen ik de woordroosters wilde downloaden kreeg ik precies 2 bladen over elkaar..
Hai, bij mij downloadt het wel goed. Heb je al geprobeerd het eerst op te slaan en dan te openen?
Hallo Maike,
de woordzoekers zijn erg leuk maar lopen ook door elkaar heen en lopen door op de volgende pagina, ook nadat ik ze heb opgeslagen.
heb je een tip?
Je kunt ze opslaan als ander word bestand, dus ander jaar. Dan lukt het wellicht wel.
Wij hebben de woordzoeker net gedaan in de klas. Het is een hele leuke woordzoeker, alleen vinden wij het woordje ‘oog’ niet in het menselijk lichaam.
Beste Sharona/Maike,
Mijn dochter uit groep vier heeft een aantal woordzoekers gedaan – meegekregen van school – maar een aantal klopt o.i. niet. Zo missen wij bij au/ou een aantal woorden in de omschrijving zoals autoweg en paus… En bij het menselijk lichaam missen wij hart, tandarts en vingers en wellicht ook lippen. Dat maakt het woord maken met de overgebleven letters wat lastig, tenzij wij het natuurlijk niet goed hebben begrepen…
Hartelijke groet, Eric
Zeer slechte woordzoekers voor kinderen. Zeker als het niet compleet is. Niet aan te bevelen
Goedemorgen,
Deze woordzoeker is gedaan door een aantal leerlingen van mij. Ik heb ze van te voren niet gecontroleerd. Nu blijkt dat er een aantal woorden niet in de lijst staan en dat het woord oog niet te vinden is. Jammer, want zo kom je nooit bij het juiste woord van de overgebleven letters. Misschien nog aan te passen voor eventuele volgende gebruikers?
Groeten Leonora
Dat is zeker niet de bedoeling nee! We zullen kijken of we het kunnen aanpassen.